TROPİKAL MEYVE

Bahçemizden günlük olarak hasat edilen organik ve tropik meyveleri sofranıza ulaştırıyoruz.

Tropikal Meyve

Bahçemizden günlük olarak hasat edilen organik ve tropik meyveleri sofranıza ulaştırıyoruz.
111.jpg
Carkifelek.jpg

Çarkıfelek Meyvesi

Tadıyla, çiçeğiyle ve kokusuyla en egzotik meyvelerimizden biri çarkıfelek.

Dışı mor kabuklu, içi ise bol sulu, yumuşak ve çekirdekli olan bu güzel meyvemiz, hem meyve olarak tüketime hem de pastacılık alanında birçok tarifinize tat katmaya uygundur.

- Antioksidan görevi
- Depresyon ve stres karşıtı
- A ve C vitamini içermesi
- Yüksek lif içermesi(100 gramında 10.2 gram)
- Uyku düzenini sağlaması
Gibi birçok faydaları bulunan çarkıfelek meyvesinin (passiflora) bir diğer adı da aşk meyvesidir.

Ana yurdundan dünyaya yayılmış 400 kadar türü vardır. Passiflora (çarkıflelek) Bitkisi ülkemizde de yetişmektedir. Son yıllarda özellikle Antalya bölgesinde yetiştirilmektedir.

Biz de Manavgat’ın verimli topraklarında yetiştirdiğimiz çarkıfelek meyvelerimizi günlük olarak hasat edip sizlerle buluşturuyoruz.

Pepino.jpg

Pepino

A, B ve C vitamini açısından oldukça zengin olan pepinolarımız aynı zamanda kilo problemi ve mide rahatsızlıklarına da iyi geliyor.

Anavatanı Güney Amerika olan pepino, görünüşü ile küçük bir kavunu andırsa da tadı kavundan daha farklı ve daha kendine hastır.

Sulu yapıya sahip olan pepino meyvesi ülkemizde Mersin ve Antalya’da yetiştirilebilmektedir.

Uyku düzeni için de önerilen pepino meyvesinin mide rahatsızlıklarına, dolaşım sistemi hastalıklarına ve bağırsak kanserine iyi geldiği bilinmektedir.

Aymuz bahçelerinde özenli ar-ge sonuçları ile yetiştirdiğimiz pepinolarımız dalından koparak sizlere ulaşmaktadır.

Papaya.jpg

Papaya

Kavun ve karpuza benzese de yerde değil büyük bir ağaçta yetişen papaya, ‘MELEKLERİN MEYVESİ’ olarak da anılmaktadır. Papain ve chymopapain adı verilen bileşenler papaya meyvesinde bulunan iki önemli enzimdir ve protein sindiriminde rol alır.

Papaya içeriğinde bolca C, E vitamini ve beta-karoten bulundurur.

Konstipasyon (kabızlık) durumunda ciddi bir iyileştirme gücüne sahiptir.

Kolesterolü dengeleyen papaya aynı zamanda göz hastalıklarına da iyi gelmektedir.

Ülkemizde yeni yeni bilinen papaya tropikal iklimlerde yetiştiği gibi Antalya’da da yetiştirilebilmektedir.

Biz de bahçelerimizde özenle baktığımız papaya ağaçlarımızdan siparişinize özel günlük hasat ile papaya meyvelerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Altin-Cilek.jpg

Altın Çilek

Sanılanın aksine çilekgillerden değil de domatesgiller ailesi mensubu Altın Çilek, B vitamini kompleksinin hepsini içerir.

Güçlü bir antioksidan olan altın çilek, vücudu toksinlerden arındırır.

Faydaları saymakla bitmeyecek bu küçük meyvemiz,
- Kilo vermeye yardımcı olur.
- Vücudu detoksiye eder.
- Diyabeti önler
- Altın çilek yüksek karotenoid içeriği sebebiyle göz sağlığını artırmak için tavsiye edilebilmektedir. Karotenoidler, mercek sistemindeki oksidatif stresi ortadan kaldırarak katarakt gelişimini önleyebilir ve sarı nokta başlangıcını yavaşlatarak, yaşlandıkça görüşünüzü üst düzeyde çalışır durumda tutabilir.

Ülkemizde Mersin, Anamur, Antalya’da yetiştiriciliği yapılan altın çilek ayrıca, Physalis, İnka eriği, güveyfeneri ve yer kirazı olarak da adlandırılmaktadır.

Aymuz bahçelerimizden hasat edilen bu lezzetli ve faydalı meyvemiz, sizelere en taze haliyle ulaşmaktadır.

Avokado.jpg

Avokado

Avokado sağlığa oldukça faydalı bir meyve… Üstelik diyet yapanların da en iyi dostu. California Halk Sağlığı Departmanına (CDPH) göre, Orta Amerika avokado ağacı yaklaşık 7.000 yıl önce Güney Meksika ve Kolombiya'da ortaya çıktı. 16. yüzyılda Aztekler ve İnkalar, avokadoyu İspanya'ya gelenler ile paylaştı ve ardından onlara aguacate adını verdiler.

Görmeyi geliştirir. Avokado, gözlerinizi kataraktlara, yaşla ilgili göz hastalıklarına ve maküler dejenerasyona karşı korumaya yardımcı olan lutein ve zeaksantin gibi karotenoidler içerir. Bu koşullar genellikle gözlerin dokularında biriken serbest radikallerden kaynaklanır.

Avokado tohumunu çıkarmanın en kolay ve güvenli yolu, avokadoyu dörde bölmektir. Avokadoyu, meyve kesme tahtası üzerinde düz olacak şekilde tohumun etrafına yarı uzunlukta dikkatlice kesin. Avokadoyu döndürün ve tohumun etrafında uzunlamasına kesin, avokado parçaları oluşturun

Biz de Manavgat’ın verimli topraklarında yetiştirdiğimiz avokadoları günlük olarak hasat edip sizlerle buluşturuyoruz.

Ananas.jpg

Ananas

Ananasın içeriğindeki çeşitli antioksidanlar ve fenolik bileşiklerin yanı sıra birçok faydası bulunuyor.

Kemikleri güçlendirir. Beynin daha iyi çalışmasını sağlar ve stresi azaltır. Göz hastalığı ve zamanla oluşan görme kayıplarına engel olur. Soğuk algınlığı ve öksürüğe mükemmel bir çözümdür.

Etin sindirilmesinde yardımcı olur. Ananasta bulunan protein mayası, yemeklerdeki proteinleri etkili bir şekilde çözümleyerek mide ve bağırsakları hareketlendirir. mKanser hastalıklarını önlemeye yardımcı olur. Diş etlerini güçlendirir. Vücuttaki sodyum oranını ve yüksek tansiyon riskini azaltmada etkilidir.

İdrar söktürücü etkisi nedeniyle vücuttaki toksinlerin atımına yardımcı olduğundan selülit tedavisinde de kullanılır. Doğurganlığı artırır. İçeriğindeki vitaminler sayesinde cildin güzelleşmesine yardımcı olur.Ananasın içerdiği zengin B vitamini cildi etkili bir şekilde nemlendirir ve saçı da parlatır. Fazla ödem ve şişkinlikten kurtarır. Böylelikle kilo alımını engeller.

Biz de Manavgat’ın verimli topraklarında yetiştirdiğimiz ananas meyvelerini günlük olarak hasat edip sizlerle buluşturuyoruz.

Hakkimizda-Muz-Gorsel.png

MUZ

En faydalı meyvelerin başında gelen muz tropikal iklim kuşağında yetişir ve anavatanı ise Güneydoğu Asya’dır. Ülkemizde ise en çok Mersin, Anamur, Bozyazı, Antalya ve Gazipaşa’da yetişmektedir. Dünyada en çok tüketilen meyvelerin başında gelmektedir.

- Yüksek protein ve lif içerir.
- Sindirime yardımcı olur
- Muz kalp sağlığı için önem arz eder, kan basıncını dengeler ve kalp kasını güçlendirir.
- Yüksek potasyum ve düşük tuz içeren muz tansiyona iyi gelir.
- A,C ve E vitamini içerdiği için göz sağlığına faydalıdır.
- Muz böbrek kanseri riskini azaltır.
- Enerji verir.
- Tok tutucu özelliği ile sık sık acıkma hissini ortadan kaldırır.

Meyvesi kadar kabuğu da faydalı olan muzun, antioksidan özelliği ile vücudu temizler, cildi nemli tutar, sivilce ve ciltteki lekeleri gidermede yardımcı olur.
Ayrıca muz kabuğunda elde edilen gübre, bitkiler için oldukça besleyicidir.

Ejder-Meyvesi.jpg

Ejder Meyvesi

Ejder meyvesi, protein, lif ve karbonhidrat bakımından bir hayli zengindir. C ve B vitaminlerini de içeren meyve, aynı zamanda omega 3 ve omega 6 gibi çoklu doymamış yağ asitleri de barındırıyor.
İçeriğindeki bolca C vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Vücudu hastalıklardan koruyor. Yüksek kalsiyum miktarı ile kemik gelişimine destek oluyor. Kan basıncını düşürme özelliğine sahip olan ejder meyvesi, yüksek tansiyon riskini önlüyor. Likopen içeren bu meyve, kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini düşürüyor.
Ejder meyvesinin kalorisi neredeyse yok denecek kadar az ve lifli bir yapıya sahip. Bu özellikleri ile diyet listelerine rahatlıkla dahil edilebiliyor ve kilo vermeye yardımcı oluyor. Cilt kuruluğunu tedavi ediyor.
İçeriğindeki potasyum sayesinde göz sağlığını da koruyor. Ejder meyvesinin kabuklarını soyduktan sonra dilediğiniz gibi yiyebilirsiniz. Meyvenin siyah çekirdeklerini çıkarmadan tüketmelisiniz, tıpkı kivi gibi. Öte yandan bu meyveyi salatalarınıza dahil edebilir, tatlılarınızın süslemesinde de kullanabilirsiniz.
Biz de Manavgat’ın verimli topraklarında yetiştirdiğimiz ejder meyvelerini günlük olarak hasat edip sizlerle buluşturuyoruz.

Devtas_Logo.jpg
Aymuz_Logo.jpg
AymaxNaturalLogo.jpg
AymuzFideLogo.jpg
AyBerryLogo.jpg