DEPOLAMA

8900 m2’lik Soğuk hava deposu tesisimizde muz ve narenciye grubu başta olmak üzere gıdaların tazeliğini korumak ve raf ömrünü uzatmak için dış ortam şartlarından izole edilen depolarımızda soğutma cihazları yardımıyla ideal havanın oluşturulduğu soğuk alanları kullanıyoruz.

Soğuk Hava Depolarımız

İyi tasarlanmış projelerle tüm imkanları sağlayan soğuk hava depolarımızda ürünün cinsi ve depolama miktarına göre planlama yapılmakta ve son aşamada ürünü stratejik zamanlamayla piyasaya sürme hizmetini sunmaktadır.

Soğuk hava depolarımız, içerisindeki hava koşullarının sürekli takip edildiği, dışarıyla hava alışverişi bulunmayacak şekilde izole edilmiş özel alanlardan oluşturulmuş odalarımızdır. Kullanılan yalıtımlı parçaları sayesinde dışarıdaki iklim koşullarından etkilenmez. İçerisindeki hava bütün yüzeylere ve deponun tamamına eşit bir şekilde ulaşması sağlanır. Soğuk hava odası, saklanacak ürüne göre 15 derece ile -40 derece arasında soğutma sağlayabilir. Bu sıcaklık değerlerine göre soğuk hava depoları sınıflandırılır.

Saklanacak meyvelere ve diğer besinlere göre oda ısısı değerleri ayarlanır ve ürünlerin en ideal şartlarda saklanması sağlanır. Gıda ürünleri “higroskopik” diye tabir edilen ürünlerdir. Bulundukları ortam ile nem alışverişi yaşarlar. Bu yüzden soğuk hava deposu içinde endüstriyel nemlendirme cihazlarımız mevcuttur.

Aymuz-Tesis-4.jpg

İnsanlık her zaman besinlerini ve gıdalarını uzun süre saklayabilmenin yollarını aramıştır. Gıdaların bozulmadan tüm insanlara ulaştırılabilmesi, günümüz dünyasının en büyük gereksinimlerinden birisidir. Soğuk depolama sayesinde ürünler bozulmadan uzun süre saklanabilir. Verimliliği artıran ve maliyetlerin düşmesini sağlayan soğuk hava deposu, işletmelerin vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Biz de soğuk hava depolamalarımızda meyvelerin ve diğer gıda ürünlerinin metabolizmasını kaybetmeden uzun süre tazeliğini korumasını sağlıyoruz.

Süreç Nasıl İşliyor ?

-Depolar kurulmadan önce saklanacak ürün türü, stok miktarı ve giriş-çıkış yoğunluğu gibi etkenler hesaplanarak stratejik planlama yapılır.

-Soğuk depo kapıları ve izolasyonu kullanarak soğuk hava deposundan hava kaçağı minimuma indirilir.

-Soğuk oda içerisinde nem kontrolü ve derecelendirme sağlanarak ürünlerin ağırlık kaybetmesi, kararması, buruşması ve bozulması engellenir. Saklanacak ürüne göre en ideal nem oranı ve sıcaklık dengesi ayarlanır.

-Çelik konstrüksiyonla inşa edilmiş soğuk depo rafları kullanılarak oda içerisindeki malzemelerin iklim değerlerine etki etmesi önlenir.

Aymuz-Tesis-2.jpg

-Deponun tüm yüzeyine eşit bir şekilde yayılması sağlanır. Bunun için endüstriyel soğutma cihazlarımız elverişlidir.

-Ürünlerin hava akımını engellemeyecek şekilde dizilmesi ve depolanmasının ardından soğuk hava deposu çözümleri üretmekteyiz. Endüstriyel soğutma cihazı, nemlendirme sistemleri ve soğuk depo parçalarımız ile ihtiyacınıza en uygun soğuk hava deposu kullanımı ve projelendirmesini sağlıyoruz. Soğuk hava deposu fiyatları ve projelendirme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hakkimizda-Bacground-Image.jpg

Depolarımızın Özellikleri

Depolarımız ile ilgili kısa bilgiler.

Aymuz-Tesis-1.jpg

Soğuk Hava

Soğuk hava depolarında genel olarak 4 farklı sıcaklık aralığı bulunmaktadır. Bu koşullarda;

Ortam Serinletme: +12°C / +16°C

Soğuk Muhafaza: -5°C / +8°C

Donmuş Muhafaza: -18°C / -25°C

Şoklama : -35°C / -40°C

Şekilleriyle muhafaza ortamını sağlıyoruz.

Devtas_Logo.jpg
Aymuz_Logo.jpg
AymaxNaturalLogo.jpg
AymuzFideLogo.jpg
AyBerryLogo.jpg