ÜRETİM

SOĞUK HAVA DEPOLARIMIZ

İyi tasarlanmış projelerle tüm imkanları sağlayan soğuk hava depolarımızda  ürünün cinsi ve depolama miktarına göre planlama yapılamakta ve son aşamada ürünü stratejik zamanlamayla piyasaya sürme hizmetini sunmaktadır.

Soğuk hava depolarımız, içerisindeki hava koşullarının sürekli takip edildiği, dışarıyla hava alışverişi bulunmayacak şekilde izole edilmiş özel alanlardan oluşturulmuş odalarımızdır. Kullanılan yalıtımlı parçaları sayesinde dışardaki iklim koşullarından etkilenmez. İçerisindeki hava bütün yüzeylere ve deponun tamanına eşit bir şekilde ulaşılması sağlanır. Soğuk hava odası, saklanacak ürüne göre 15 derece ile -40 derece arasında soğutma sağlayabilir. Bu sıcaklık değerlerine göre soğuk hava depoları sınıflandırılır.

Saklanacak meyvelere ve  diğer besinlere göre oda ısısı değerleri değerleri ayarlanır ve ürünlerin en ideal şartlarda saklanması sağlanır. Gıda ürünleri’’higroskobik” diye tabir edilen ürünlerdir. Bulundukları ortam ile nem alışverişi yaşarlar. Bu yüzden soğuk hava deposu içinde endüstriyel nemlendirme cihazlarımız mevcuttur.

soğuk-hava.jpg

İnsanlık her zaman besinlerini ve gıdalarını uzun süre saklayabilmenin yollarını aramıştır. Gıdaların bozulmadan tüm insanlara ulaştırılabilmesi, günümüz dünyasının en büyük gereksinimlerinden birisidir. Soğuk depolama sayesinde ürünler bozulmadan uzun süre saklanabilir. Verimliliği artıran ve maliyetlerin düşmesini sağlayan soğuk hava deposu, işletmelerin vazgeçilmesi haline gelmiştir.

Bizde soğuk hava depolarımızda meyvelerin ve diğer gıda ürünlerinin metabolizmasını kaybetmeden uzun süre tazeliğini korumasını sağlıyoruz.

PAKETLEME

Aymuz paketleme tesisinde 665 metrekare alanda invörtör sürücü motorlu, fan destekli bant sistemleri ile destenlenmiş, yıkama havuzları ve basınçlı motorlarla dizayn edilmiş duşlama sistemi ve en son teknoloji tartı zincir makinesi ile günlük 130 tonluk ürün işleme kapasitesi bulunmaktadır.Ürünlerimizde yıkama ve duşlama da kullandığımız UF teknolojisi kullanılmaktadır.

paketleme-1.jpg

SARARTMA

Devtaş Aymuz Sera Tesisleri olarak, dünyada en çok meyvesi tüketilen ve sağlık için önemli olan muzu sadece üretmiyoruz, yetiştiriyoruz ve uygun koşullarda olgunlaştırıyoruz. Siz değerli tüketicilerimize en iyi koşullarda sunmak için son sistemli bilgisayarlı izleme kontrol ve kayıt sistemi ile dizayn ettiğimiz endüstriyel soğuk oda cihazları il yüksek hava sirkülasyonun, homojen ürün sıcaklığının ve nemin kontrolünüm sağlıyoruz. Etilen enjeksiyonu ile tek katlı ve iki katlı sarartma & olgunlaştırma odalarımız otomatik sızdırmaz seksiyon el kapılarımızla destekliyoruz. Tüketicilerimize en iyi koşullarda sunmak için son sistem muhafaza odalarında özenle sizler için koruyoruz. 450 m3 haciminde, 288 ton kapasiteli, glikol soğutmalı 6 adet sarartma odamızla hizmetinizdeyiz.

sarartma.jpg
Aymuz-Tesis-4.jpg

Depolarımızın Özellikleri

Depolarımız ile ilgili kısa bilgiler.

Aymuz-Tesis-1.jpg

Soğuk Hava

Soğuk hava depolarında genel olarak 4 farklı sıcaklık aralığı bulunmaktadır. Bu koşullarda;

Ortam Serinletme: +12°C / +16°C

Soğuk Muhafaza: -5°C / +8°C

Donmuş Muhafaza: -18°C / -25°C

Şoklama : -35°C / -40°C

Şekilleriyle muhafaza ortamını sağlıyoruz.