HAKKIMIZDA

DEVTAŞ

2019 yılında 20.000 m² tropik meyve AR-GE serası ve 150.000 m² blueberry üretim alanı ile 1.000.000 m² alanda muz yetiştiriciliği yaparak tarım sektörüne giriş yapan DEVTAŞ AŞ, aynı yıl 15.000 m² alanda son teknoloji ile donatılmış muz sarartma ve paketleme tesisini faaliyete geçirmiştir. Bölge için en önemli gelir kaynaklarından olan muz ürününün; işleme, sarartma ve paketleme süreçlerindeki kalite problemlerine son teknolojiye uygun yenilikçi çözümler geliştirerek; Üretim ve ürünlerde AB normlarında kalite ve standartlar sağlanarak, verimlilik en üst düzeye çıkartılmıştır.

Yapılan AR-GE çalışmaları sonucu üretimde fide/fidan seçiminin ve bitki beslemenin yetiştiricilik kısmındaki önemi tespit edilmiş, böylece özel gübre üretim ve doku kültürü çalışmalarına başlanmıştır.

DEVTAŞ AŞ’nin gübre markası olan Aymax Natural, 2021 yılında 22 çeşit ürün ile tarım sektörüne kimyevi ve organik gübre tedarik etmeye başlamıştır.

2021 yılında 15 çeşit ve 1.000.000 adet bitki üretim kapasite hedefi ile kurulan Aymuz Fide doku kültürü laboratuvarı, eş zamanlı olarak yapılan bilimsel ve akademik çalışmalar ile  bugün üretici taleplerini karşılamak adına 100’den fazla çeşit ve 7.000.000 adet bitki üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Sürekli büyüyen ve kendini geliştirmek olan DEVTAŞ AŞ gerek kendi bünyesinde yetiştirmiş olduğu, başta muz ve tropikal meyvelerin katma değerini arttırmak gerekse yurt içi ve yurt dışı pazar taleplerini karşılamak, istihdam yaratarak ve yerli kalkınmaya destek olmak adına; 2021 yılında fizibilite çalışmaları tamalanan konveksiyonel kuru meyve, dondurulmuş gıda (IQF) üretim tesislerinin kurulmasına karar verilmiş, 2022 yılında ise, bu ünitelerden ilki olan konveksiyonel kurutulmuş meyve üretimine Crunchay markası ile başlanmış olup, 2023 yılında dondurulmuş meyve (IQF) üretim tesislerinin kurulması gerçeklemiştir. Queen Fresh markası ile ticari faaliyetlerine başlamıştır.

Başlangıç noktası yetiştiricilik olan firmamız, bugün ham maddeden son mamul aşamasına kadar her süreci kendi bünyesinde üreten, yetiştiren ve işleyen entegre bir tesis haline gelmiştir.

DÜNDEN BUGÜNE

2018

İlk sera kurulumumuz gerçekleşti.

2019

Muzlarımız ilk meyvelerini vermeye başladı.

2020

Paketleme, sarartma ve depolama tesisimiz açıldı.

2021

Aymax Natural ürünleri geliştirildi. Aymuz Fide doku kültürü laboratuvarımız açıldı.

2022

Crunchay kurutulmuş gıda üretim tesisimiz kuruldu.

2023

Queen Fresh dondurulmuş gıda (IQF) tesisimiz kuruldu.

Markalarımız

Devtas_Logo.jpg
Aymuz_Logo.jpg
AymaxNaturalLogo.jpg
AymuzFideLogo.jpg
AyBerryLogo.jpg

İLETİŞİME GEÇİN

Bizimle her türlü soru, görüş veya öneriniz için iletişime geçin.